Grensverleggende geneeskunde voor topreferente patiënten

Nederland telt ruim 200 kinderen die het zonder eigen goed werkende nieren moeten stellen. Een deel van hen is aangewezen op dialyse. Dat gebeurt in een van de vier centra in Nederland die gespecialiseerd zijn in chronische dialyse bij kinderen.
Het Emma Kinderziekenhuis/AMC is een van de 4 Nederlandse kindernefrologie centra die chronische dialyse en niertransplantatie verrichten en het enige van de vier die voor kinderdialyse sinds 2002 gecertificeerd is.
Klinische Innovaties
Het EKZ/AMC kindernefrologie heeft een aantal nieuw behandelingen in Nederland voor het eerst geïntroduceerd:
Onderzoek
Artsen en onderzoekers van het EKZ/AMC zijn betrokken bij diverse (internationale) studies op het gebied van kindernefrologie. Voorbeelden zijn een onderzoek naar de late effecten van chronische nierinsufficiëntie ontstaan tijdens kinderleeftijd, een onderzoek dat moet leiden tot richtlijnen voor dialyse en niertransplantatie bij kinderen, onderzoek naar de behandeling van idiopathisch nefrotisch syndroom, immunologisch onderzoek naar chronische nierinsufficiëntie, klinisch onderzoek naar Henoch-Schönlein purpura en onderzoek naar de preventie van atypisch hemolytisch uremisch syndroom.
Het EKZ/AMC is tevens top referentie centrum voor de behandeling van oxalose en idiopathisch nefrotisch syndroom. Deze top referentie functie gaat gepaard met klinisch en fundamenteel onderzoek.
Dhr. Dr. J.C. Davin (Hoofd)
Dhr. Dr. J.W. Groothoff, (plaats vervangende hoofd)
Dhr. Dr. A.H. Bouts

Nierpatiënten Vereniging Nederland, kennisgroep Nefrotisch Syndroom
Stichting NephcEurope, europese patiëntenorganisatie